Terapi Art Fizik Tedavi Merkezi 1. Levent Funda Sok. No:5 Levent / İSTANBUL
Size nasıl yardımcı olabilirim?
TREATMENT AREAS
manuel-tedavi (1)

Bel ve boyun ağrıları günümüzün en sık rastlanan sorunlarındandır. 40 yaşa ulaştığında kısa veya uzun süreli ağrı çekmeyen yok gibidir.

kuyruk-sokumu

Kuyruk sokumu ağrıları sürekli oturarak çalışan insanların, doğum sonrası hanımların, kuyruk sokumu üzerine düşen veya sert bir yere çarpanların büyük sorunudur.

bel-sirt-boyun

Manuel tedavi elle yapılan ve yapan kişinin özel eğitimli olmasını gerektiren bir tedavi şeklidir. Boyun, sırt ve bel ağrıları ve tutulmalarda özellikle kullanılır.

akupunktur (1)

Daha çok zayıflama tedavisi için bilinen akupunktur yöntemi bel, sırt, boyun, diz ağrılarında etkili olduğu pek çok yayınla kanıtlanmıştır ve dünyada da sık olarak kullanılmaktadır.

fizik-tedavi

Kas iskelet sisteminin her türlü yaralanmaları ve sakatlıklarının tedavisinde olduğu gibi, nörolojik, ortopedik ve romatolojik hastalıkların tedavisinde fizik tedavi ve rehabilitasyon önemli bir yer tutar.

terleme-tedavisi

Türkiye’de ilk kez 18 yıl önce su içinde iyontoforez yöntemi ile el, ayak, koltuk altı terlemesi tedavisine başladım ve aşırı terlemesi olan 5000 hastaya uyguladım.

enjeksiyon

Eklem içi enjeksiyonlarda, bel ve boyun fıtıklarında omur içi enjeksiyonlar hastanın hızla iyileşmesine yardımcı olan yöntemlerdir.

spor-yaralanmalari

Futbol, basketbol, tenis, ve benzeri sporlar yapan hem profesyonel hem de amatör sporcuların karşılaştığı spor sakatlanmalarını uzman fizyoterapistler eşliğinde doğru tedavi yöntemleri ile tedavi etmek sakatlığın kronik bir hal almasını önlemek açısından çok önemlidir.

Contact information

Terapi Art Fizik Tedavi Merkezi 1. Levent Funda Sok. No:5 Levent / İSTANBUL

+90 531 238 90 76

info@elifgurkan.com

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

 1. Dr. Elif Gürkan hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum

  Dr. Elif Gürkan Türkiye’deki Tıp ve Uzmanlık eğitimi sonrası, yurtdışında devam ettirdiği eğitim ve çalışmalarıyla da tecrübesini arttırmıştır. Kas, iskelet ve sinir sisteminden kaynaklanan ağrılarda, nörolojik ve ortopedik sorunlarda gelişmiş görüntüleme teknolojisini kullanmayı tercih eden bir hekimdir. Hastanın problemlerini çok iyi dinlemenin ve detaylı muayenenin tecrübeli bir hekimi doğru hedefe yönlendirdiğini düşünmektedir. Öncelikle tam teşhisi belirleyip tedaviyi ona göre planlamayı esas almaktadır. İnsan vücudu karışık bir yapıya sahip olduğundan doğru teşhis tedavinin ilk ve en önemli adım olduğuna inanmaktadır.

 2. Ağrılarım için ameliyat önerildi. Başka bir yöntem mümkün mü?

  Tıpta ağrı tedavilerinde her zaman basamak basamak ilerlemek gerekir. Gerek boyun, bel fıtıkları, gerekse diz, omuz, kuyruk sokumu ağrılarının büyük çoğunluğu ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebilir. Merkezimizde yaptığımız fizik tedavi, manuel tedavi uygulamaları ve sportif rehabilitasyon yaklaşımı, Ultrasonografi, MR ve Bilgisayarlı Tomografi ile yaptığımız enjeksiyon tedavileri ileri derecede ağrılı durumlarda bile çok iyi sonuçlar vermektedir. Ameliyat tedavileri ancak önemli travmalar, kazalar ve tedaviye dirençli durumlarda gündeme gelebilir.

 3. Kuyruk sokumu yaralanması yaşadım. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Kuyruk sokumu yaralanmasında erken dönemde mutlaka doktor muayenesi ve röntgen (çocuklar ve hamileler hariç) çektirmek uygundur. İlk önlem olarak oturma süresini olabildiğince azaltmak ve özel bir yastık kullanmak gerekir. Böylece kemiğe binen yük ve ağrı azalır. Bunun yanı sıra doktorunuzun önerdiği dozda ve sürede ödem giderici ilaç alabilirsiniz. Kuyruk sokumunda kırıklar veya çıkıklar olabildiği için doktorun kararına göre dıştan veya makat içinden manuel tedavi gerekebilir. Bulgular hastaya göre değiştiği için manuel tedavi bu konuda uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

 4. Ağrılarım için farklı uzmanlar farklı yöntemler kullanıyor. Siz hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?

  Tıp en geniş bilim alanlarından biridir bu nedenle çok farklı tedavi yöntemleri keşfedilmiştir. Benim tedavi yaklaşımım hem modern tıbbı hem de geleneksel yöntemleri birbiriyle bütünleştirerek kullanmaktır. Hastalarımıza fizik tedavi ve rehabilitasyon seansları, osteopatik tıp, manuel tedavi, kuru iğneleme, kişiye özel egzersiz seansları, akupunktur uygulamaktayız. Gerekli durumlarda ise görüntüleme ile yani; Ultrasonografi veya Bilgisayarlı Tomografi ile  omuza, dize, boyun bölgesine ve bel kanalına,  kuyruk sokumuna, sakroiliak ve kalça eklemlerine enjeksiyonlar yapmaktayız.

HASTALARIMIZDAN GELENLER

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com