Dr. Elif Gürkan

Uzmanlık Alanları


Bel, sırt ve boyun ağrınız mı var?

Bel ve boyun ağrıları günümüzün en sık rastlanan sorunlarındandır. 40 yaşa ulaştığında kısa veya uzun süreli bel veya boyun ağrısı çekmemiş insan yok gibidir.


Kuyruk sokumu sorununuz mu var?

Bu ağrılar sürekli oturarak çalışan insanların, doğum sonrası hanımların, kuyruk sokumu üzerine düşen veya sert bir yere çarpanların büyük sorunudur.​


Manuel tedavi ile ameliyat öncesi rehabilitasyon?

Adından da anlaşıldığı gibi elle yapılan ve yapan kişinin özel eğitimli olmasını gerektiren bir tedavi şeklidir. Boyun, sırt ve bel ağrıları ve tutulmalarda özellikle kullanılır.​


Ağrılarınızın tedavisinde Akupunktur size yardımcı olabilir.

Ülkemizde özellikle zayıflama için etkili olduğu düşünülen AKUPUNKTUR, birçok ağrı durumlarında kullanılan, bilimsel olarak etkin ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.


Çok terlediğinizden mi şikayetçisiniz?

Eller, ayaklar ve koltuk altlarında normalden fazla terleme öncelikle sosyal hayatı oldukça olumsuz etkileyen bir durumdur. Çoğunlukla bölgesel terlemede altta yatan sağlık sorunu yoktur.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi toplum içinde herkes için farklı anlamlar taşımaktadır. Bunun sebebi fizik tedavi almış kişilerin farklı tecrübeler elde etmiş olmalarıdır.


Görüntüleme Eşliğinde Enjeksiyonlar

Görüntüleme eşliğinde enjeksiyon tedavileri: Bel, kuyruk sokumu, omuz, kalça eklemi, diz, el ve ayak ağrılarında özellikle son on beş yıldır yoğun şekilde uyguladığım bu tedavileri Ultrasonografi veya Bilgisayarlı Tomografi eşliğinde yapmaktayım.


Spor Yaralanmaları

Spor yapmanın faydalarının sayılamayacak kadar çok olduğunu düşünüyorum. Günümüzde hem sağlık hem hobi amacıyla yapılan sporlar sırasında çeşitli yaralanmalar ortaya çıkabilmektedir.

×